Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Plakaty do biura dla programistów i nie tylko

Ostatnia aktualizacja 26 sierpnia, 2022

Już za chwilę wyjaśnimy Wam, dlaczego plakaty do biura stanowią istotny element Waszego środowiska pracy. Jednak zanim to nastąpi, kilka słów wstępu.

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2022. Dodatkowy plakat i drobne poprawki.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Projektowanie przestrzeni dla pracowników ma swoje określenie, które nazywa się „placemaking” i co ważniejsze wiąże się z wieloaspektowym spojrzeniem na aranżowanie miejsca do pracy. Aby stworzyć idealne warunki dla pracownika, należy wziąć pod uwagę cztery fundamenty:

  • wpływ otoczenia na ludzką psychikę;
  • użyteczność;
  • wizerunek;
  • dostępność.

Sprawdź: Pierwsze kroki, czyli jak zacząć przygodę z testowaniem oprogramowania

Podstawowa organizacja pracy dotyczy zapewnienia odpowiednich narzędzi, a także wyposażenia i sprzętów. Jeśli już zadbamy o niezbędne wyposażenie sprzętowe i meblowe, a przestrzeń zostanie dostosowana pod względem użyteczności i dostępności, warto pomyśleć o elementach, które uprzyjemnią widok.

Nadanie miejscu do pracy charakteru właściwego wykonywanym obowiązkom, jak również wzbogacenie go o inspirujące, kreatywne lub humorystyczne (tematycznie) akcenty wpłynie pozytywnie na samopoczucie oraz efektywność. Dlaczego?

W pracy spędzamy dużą część dnia, zaś otaczające nas środowisko bezpośrednio wpływa na stan psychofizyczny. Warto stworzyć miejsce, do którego pracownik będzie chodzić z przyjemnością, bacząc na to, aby wszelkie elementy tworzyły przemyślaną całość.

Całkowicie biała przestrzeń i puste ściany mogą się kojarzyć z surowymi wnętrzami, a także ze szpitalną sterylnością. Badania pokazują, iż takie otoczenie działa negatywnie na kreatywność i efektywność pracownika. Można jednak stosunkowo niskim kosztem poprawić estetykę wnętrz środowiska pracy. Biorąc pod uwagę te wskazówki, jedną z ciekawych propozycji są plakaty do biura.

Zobacz: Co warto wiedzieć o JVM?

Plakaty do biura dla programistów

Pierwsza z propozycji to metalowy plakat przedstawiający gumową kaczuszkę i hasło: „Have you tried explaining it to the rubber duck?”. Będzie to zatem nie tylko element ozdobny, ale też użyteczne przypomnienie o najprostszej metodzie debuggowania kodu. Plakat dostępny jest w wariancie błyszczącym oraz matowym, a także w trzech wymiarach:

Źródło: displate.com

M – 45 x 32 cm

L – 67,5 x 48 cm

XL – 90 x 64 cm

Do wyboru jest także opcjonalny rodzaj obramowania.

Cena: 39 euro

Można go kupić tutaj.

Źródło: displate.com

Kolejna propozycja to plakat I.T. nawiązujący bez wątpienia do filmowego plakatu E.T. Ten będzie pełnił już wyłącznie funkcję estetyczną, a także nada się jako prezent dla fana gadżetów nawiązujących do popkultury lub kogoś, kto ma sentyment do kultowej postaci sympatycznego obcego.

Wymiary i cechy fizyczne są takie same, jak w przypadku poprzedniego plakatu.

Cena: 39 euro

Można go kupić tutaj.

Źródło: redbubble.com

Następny plakat nawiązuje do stylistyki retro, stanowiąc oryginalny dodatek do biur i mieszkań. Computer Programming Knowledge to plakat o niestandardowych wymiarach:

S – 39.1 x 59 cm

M – 55.6 x 84 cm

L – 78.8 x 119 cm

Wydrukowano go na półmatowym papierze o gramaturze 185 g/m2.

Cena: 17,14 £

Można go kupić tutaj.

plakat-do-biura-dziwne-u-mnie-dziala
Źródło: Empik.com

Jednym z plakatów, które świetnie sprawdzą się nad biurkiem firmowego informatyka, jest obrazek z kultowym tekstem “Dziwne… U mnie działa”.

Rozmiar obrazka wraz z ramką to 44×32 cm. Sam plakat ma standardowy rozmiar A3.

Jest wydrukowany na grubym papierze fotograficznym, a ramka wykonana jest z trwałego tworzywa sztucznego w kolorze białym lub czarnym (do wyboru). Przykrywa go tafla plexi zabezpieczająca wydruk przed działaniem promieniowania UV, a całość wzmacnia tylna płyta wykonana z HDF. Plakat można samemu wymienić na inny.

Cena tego plakatu to około 44 zł.

Można go kupić tutaj.

Total
0
Shares
_podobne artykuły