Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Plakaty do biura dla programistów i nie tylko

Już za chwilę wyjaśnimy Wam, dlaczego plakaty do biura stanowią istotny element Waszego środowiska pracy. Jednak zanim to nastąpi, kilka słów wstępu.

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2022. Dodatkowy plakat i drobne poprawki.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Projektowanie przestrzeni dla pracowników ma swoje określenie, które nazywa się „placemaking” i co ważniejsze wiąże się z wieloaspektowym spojrzeniem na aranżowanie miejsca do pracy. Aby stworzyć idealne warunki dla pracownika, należy wziąć pod uwagę cztery fundamenty:

  • wpływ otoczenia na ludzką psychikę;
  • użyteczność;
  • wizerunek;
  • dostępność.

Sprawdź: Pierwsze kroki, czyli jak zacząć przygodę z testowaniem oprogramowania

Podstawowa organizacja pracy dotyczy zapewnienia odpowiednich narzędzi, a także wyposażenia i sprzętów. Jeśli już zadbamy o niezbędne wyposażenie sprzętowe i meblowe, a przestrzeń zostanie dostosowana pod względem użyteczności i dostępności, warto pomyśleć o elementach, które uprzyjemnią widok.

Nadanie miejscu do pracy charakteru właściwego wykonywanym obowiązkom, jak również wzbogacenie go o inspirujące, kreatywne lub humorystyczne (tematycznie) akcenty wpłynie pozytywnie na samopoczucie oraz efektywność. Dlaczego?

W pracy spędzamy dużą część dnia, zaś otaczające nas środowisko bezpośrednio wpływa na stan psychofizyczny. Warto stworzyć miejsce, do którego pracownik będzie chodzić z przyjemnością, bacząc na to, aby wszelkie elementy tworzyły przemyślaną całość.

Całkowicie biała przestrzeń i puste ściany mogą się kojarzyć z surowymi wnętrzami, a także ze szpitalną sterylnością. Badania pokazują, iż takie otoczenie działa negatywnie na kreatywność i efektywność pracownika. Można jednak stosunkowo niskim kosztem poprawić estetykę wnętrz środowiska pracy. Biorąc pod uwagę te wskazówki, jedną z ciekawych propozycji są plakaty do biura.

Zobacz: Co warto wiedzieć o JVM?

Plakaty do biura dla programistów

Pierwsza z propozycji to metalowy plakat przedstawiający gumową kaczuszkę i hasło: „Have you tried explaining it to the rubber duck?”. Będzie to zatem nie tylko element ozdobny, ale też użyteczne przypomnienie o najprostszej metodzie debuggowania kodu. Plakat dostępny jest w wariancie błyszczącym oraz matowym, a także w trzech wymiarach:

Źródło: displate.com

M – 45 x 32 cm

L – 67,5 x 48 cm

XL – 90 x 64 cm

Do wyboru jest także opcjonalny rodzaj obramowania.

Cena: 39 euro

Można go kupić tutaj.

Źródło: displate.com

Kolejna propozycja to plakat I.T. nawiązujący bez wątpienia do filmowego plakatu E.T. Ten będzie pełnił już wyłącznie funkcję estetyczną, a także nada się jako prezent dla fana gadżetów nawiązujących do popkultury lub kogoś, kto ma sentyment do kultowej postaci sympatycznego obcego.

Wymiary i cechy fizyczne są takie same, jak w przypadku poprzedniego plakatu.

Cena: 39 euro

Można go kupić tutaj.

Źródło: redbubble.com

Następny plakat nawiązuje do stylistyki retro, stanowiąc oryginalny dodatek do biur i mieszkań. Computer Programming Knowledge to plakat o niestandardowych wymiarach:

S – 39.1 x 59 cm

M – 55.6 x 84 cm

L – 78.8 x 119 cm

Wydrukowano go na półmatowym papierze o gramaturze 185 g/m2.

Cena: 17,14 £

Można go kupić tutaj.

plakat-do-biura-dziwne-u-mnie-dziala
Źródło: Empik.com

Jednym z plakatów, które świetnie sprawdzą się nad biurkiem firmowego informatyka, jest obrazek z kultowym tekstem “Dziwne… U mnie działa”.

Rozmiar obrazka wraz z ramką to 44×32 cm. Sam plakat ma standardowy rozmiar A3.

Jest wydrukowany na grubym papierze fotograficznym, a ramka wykonana jest z trwałego tworzywa sztucznego w kolorze białym lub czarnym (do wyboru). Przykrywa go tafla plexi zabezpieczająca wydruk przed działaniem promieniowania UV, a całość wzmacnia tylna płyta wykonana z HDF. Plakat można samemu wymienić na inny.

Cena tego plakatu to około 44 zł.

Można go kupić tutaj.

Total
0
Shares
_podobne artykuły