Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
ladowarki-indukcyjne-do-iphone-samsunga-top3

TOP3 ładowarki indukcyjne do iPhone, Samsunga i innych smartfonów

Ostatnia aktualizacja 11 lipca, 2022

W niniejszym zestawieniu możecie zobaczyć wybrane przez nas trzy ładowarki indukcyjne do iPhone, Samsunga i innych smartfonów. Jest ładowarka klasyczna, jedna dość nietypowa, a i taka, którą można zamontować niemal w dowolnym miejscu. Rzecz jasna zapraszamy do lektury.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Czym jest ładowanie indukcyjne – Qi Charging?

Ładowanie indukcyjne to system wykorzystujący indukcję magnetyczną, toteż stosuje się w nim dwie anteny – cewki. Do jednej, zasilającej, dostarcza się prąd przemienny, przez co generuje ona zmienne pole magnetyczne. Druga cewka znajduje się w odbiorniku urządzenia i w efekcie zamienia zmienne pole magnetyczne na prąd przemienny, a ten elektronika zamienia na stały i ładuje nim akumulator lub zasila bezpośrednio urządzenie.

Zobacz: Ładowarka indukcyjna – czym jest i gdzie ma zastosowanie?

TOP3 ładowarki indukcyjne do iPhone, Samsunga i innych smartfonów

Poniżej prezentujemy trzy najciekawsze według nas ładowarki indukcyjne do smartfonów takich marek jak iPhone, Samsung i innych. Co więcej, wyższe modele są w stanie ładować także kilka różnych urządzeń naraz.

Silver Monkey 15W Qi QC 3.0

ladowarki-indukcyjne-do-iphone-samsunga-top3Silver Monkey 15W Qi QC 3.0

Cena: 49,99 zł.

Ładowarka indukcyjna Silver Monkey 15 W Qi QC 3.0 jest w stanie ładować akumulatory w smartfonach lub innych urządzeniach kompatybilnych ze standardem Qi, na przykład słuchawkach. Należy pamiętać, że ładowarka jest kompatybilna ze standardem Qualcomm Quick Charge 3.0.

Ma niewielkie rozmiary i długi cienki przewód łączący ją z zasilaczem sieciowym, który dysponuje wyjściem USB-C i maksymalną mocą 15 W.

Nawiasem mówiąc, o odpowiednim ułożeniu ładowanego sprzętu mobilnego poinformuje dioda kontrolna LED.

IKEA SJÖMÄRKE

Cena: 159 zł

IKEA sprzedaje zestawy, które samemu można zamontować pod dowolną niemetalową powierzchnią, choćby pod blatem biurka, szafki lub stolika nocnego.

Dzięki takiej konstrukcji można mieć ładowanie indukcyjne o bardzo dyskretnym wyglądzie, ale i ogromnej funkcjonalności. Urządzenie wyposażono w przewód zasilający o długości 180 cm, dzięki czemu wystarczy do dyskretnego poprowadzenia go pod blatem i ewentualnie wzdłuż nogi biurka.

W zestawie znajduje się dwustronna samoprzylepna taśma, a także specjalna naklejka, którą można umieścić na blacie. Będzie ona wskazywała miejsce, gdzie najlepiej ułożyć zasilane bezprzewodowo urządzenie.

Adam Elements OMNIA Q4 4-in-1 Wireless 15W White

ladowarki-indukcyjne-do-iphone-samsunga-top3 Adam Elements OMNIA Q4 4-in-1 Wireless 15W White

Cena: 229 zł

Ładowarki bezprzewodowe Adam Elements OMNIA Q4 występują w kolorach białym i czarnym. Pozwalają na szybkie i bezpieczne ładowanie urządzeń takich jak smartfony Apple lub z systemem Android, a także takie urządzenia jak Apple Watch, AirPods oraz Apple Pencil w tym samym czasie.

Możliwość ładowania 4 urządzeń jednocześnie pozwala zaoszczędzić czas. Jest w stanie ładować urządzenia mocą do 7,5 W, a z systemem Android z mocą do 15 W. Ładowarka ma budowane zabezpieczenia przed przeładowaniem i przegrzaniem, a ponadto wykrywa przedmioty mogące zakłócić proces ładowania.

Modułowa konstrukcja pozwala na umiejscowienie jej w niemal dowolnym miejscu, które odpowiada użytkownikowi. Umożliwia ładowanie smartfona w pozycji pionowej lub poziomej.

Wbudowane diody informują o stanie ładowania oraz o obiektach, które uniemożliwiają poprawne ładowanie urządzeń.

Sprawdź: TOP3 uchwyty do monitorów

Total
0
Shares
_podobne artykuły