Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Kurs JavaScript – jakie są możliwości nauki?

Ostatnia aktualizacja 8 lipca, 2022

JavaScript to dynamicznie rozwijający się język programowania, często określany jako język wysokiego poziomu. Obecnie stanowi podstawę kodowania stron www i aplikacji, umożliwiając wdrożenie skomplikowanych dynamicznych funkcji. Czy kurs JavaScript musi być drogi? Jakie są możliwości nauki? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

Nauka samodzielna czy zorganizowany kurs JavaScript?

Przystępując do nauki JavaScriptu, z pewnością masz za sobą inne kursy online związane z HTML-em i CSS-em. Dzięki temu doświadczeniu wiesz, że taka nauka ma wiele plusów, ale są także słabsze strony.

Przede wszystkim wiesz już, że samodzielna nauka programowania wymaga dużej samodyscypliny i regularności. Po drodze możesz natrafić na różne przeszkody. Możesz zabłądzić, szukając odpowiednich materiałów i trafić na takie, które nie spełnią twoich wymagań. Możliwa jest także sytuacja, w której utkniesz i przydałaby się wtedy pomoc mentora. Oczywiście nie uznawaj takich przypadków za ostateczną porażkę. Trudności w przyswajaniu nowej wiedzy pojawiają się zawsze, w każdej dziedzinie i świadczą o tym, że się rozwijasz.

Zanim wydasz pieniądze na wysokobudżetowe metody nauki, możesz spróbować po kolei różnych opcji, które nie wymagają dużych nakładów finansowych.

Sprawdź: LMS

Kurs JavaScript – strony www i YouTube

Internet jest pełny darmowej wiedzy, której dostarczają pasjonaci i eksperci. Szukając informacji o nauce JavaScriptu, trafisz z pewnością na różne tutoriale i strony gromadzące wiedzę o programowaniu JS.

https://kursjs.pl/ – to kurs autorstwa Marcina Domańskiego, pasjonata programowania, który jednocześnie uczy w CodersLab. Na stronie znajdziesz mnóstwo materiałów pogrupowanych na poszczególne zagadnienia. Wszystko zaprezentowane jest w czytelnej formie i opatrzone komentarzem. Pojawiają się także animacje i drobne elementy interaktywne.

Pasja Informatyki – to kanał na YouTube prowadzony przez Mirosława Zelenta i Damiana Stelmacha. Na kanale znajdziesz nie tylko filmy poświęcone Java Scriptowi, ale także inne materiały na temat różnych języków programowania.

JavaScript – książki

Książki są względnie niskobudżetową opcją, choć nie są tak wygodne w nauce jak strony, tutoriale czy kursy online. Jeśli jednak lubisz taką formę zdobywania wiedzy, możesz przejrzeć ofertę wydawnictwa Helion. W kategorii dotyczącej JavaScriptu wiele książek pojawia się w promocyjnych cenach.

JavaScript na platformach e-learningowych

Płatne kursy online są dobrą propozycją dla osób, które oprócz materiałów wideo, chciałyby mieć opcję kontaktu z nauczycielem – i to wszystko wciąż w rozsądnym budżecie. Na platformie Udemy.com twórcy kursów zachęcają do zostawiania komentarzy pod konkretnymi modułami lub do kontaktu bezpośredniego, dzięki czemu zyskasz cenne wskazówki.

Kurs JavaScript w bootcampie

Nauka programowania w bootcampie to jedna z droższych opcji, ale jej niewątpliwą zaletą jest ciągły kontakt z nauczycielem i z grupą kursantów. Wiele szkół prowadzi programy, które rozszerzają kursy o doradztwo kariery, symulację rozmowy technicznej oraz dodatkowe szkolenia z zakresu zarządzania projektami.

Zobacz: Miro

Podsumowanie

Niezależnie od tego jak postanowisz zrealizować kurs JavaScript, czeka cię wiele tygodni wzmożonej nauki. Warto już na początku wyeliminować nadmierne koszty, ponieważ dużo wiedzy można pozyskać całkowicie darmowo lub niskim nakładem środków finansowych. Korzystaj z poleceń na grupach tematycznych i działaj!

Total
0
Shares
_podobne artykuły