Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
Unreal Engine to zdecydowanie jeden z najlepszych silników, jakie kiedykolwiek powstały. Chcesz zostać twórcą gier? Marzy ci się metavers?

Unreal Engine to doskonały silnik. Opanuj jego obsługę z tymi kursami

Unreal Engine to zdecydowanie jeden z najlepszych silników, jakie kiedykolwiek powstały. Chcesz zostać twórcą gier? Marzy ci się metavers?

Ostatnia aktualizacja 10 maja, 2022

Unreal Engine to zdecydowanie jeden z najlepszych silników, jakie kiedykolwiek powstały. Chcesz zostać twórcą gier? Marzy ci się tworzenie własnego metaversu? No to do roboty!

Jak podają twórcy silnika Unreal Engine, w tym roku studenci obejrzeli już ponad 380 tys. godzin bezpłatnych kursów. I dotyczy to jedynie serwisu Unreal Online Learning (UOL).
https://www.unrealengine.com/en-US/onlinelearning-courses

Zobacz: Rozwiązywanie problemów

Jeśli chcesz rozpocząć karierę w sektorze GameDev, wybierz jeden z poniższych kursów online. Mamy dla ciebie pięć świetnych propozycji. Większość z nich jest na poziomie podstawowym.

Ponadto weź pod uwagę, że to zaledwie początek. W serwisie z kursami znajdziesz o wiele więcej wartościowych materiałów. Jeśli więc chcesz zostać specjalistą, jest to skarbnica wiedzy, z której powinieneś korzystać.

Pora na naukę Unreal Engine. Od czego zacząć?

1. Introducing Unreal Engine

Rzeczy jasna: od wprowadzenia do silnika. To właśnie w tym materiale, trwającym ponad 1 godz., poznasz podstawy Unreal Editora i jego komponentów. Zrozumiesz jak działa interefejs i różne ważne funkcje. Wszystko to sprawi, że uda ci się stworzyć właśny przepływ pracy.

Czas trwania: 1 godzina 9 minut

2. Comprehending Projects and File Structure

Ten kurs zagłębia się w podstawy programu Epic Games Launcher, który pomaga tworzyć projekty i dostosowywać poszczególne ustawienia.

Sprawdź: Java vs JavaScript – różnice

To świetne rozwiązanie do tego, aby uzyskiwać dostęp do najważniejszych plików powiązanych z twoim projektem. Kluczowe narzędzie do usprawnienia pracy.

Czas trwania: 42 minuty

3. Building Better Pipelines

Czy w twojej grze występują lagi? Jeśli tak, w tym kursie dowiesz się jak i co zrobić, aby twój projekt działał bez zarzutu na różnych platformach. Zauważysz, że nie ma znaczenia czy to PC, czy konsola do gier – gotowy projekt powinien działać poprawnie wszędzie. Kurs ten stanowi świetny materiał dla osób, dla których wydajność ma wysoki priorytet. A dodajmy, że zdecydowanie powinna mieć taki priorytet!

unreal engine
Unreal Engine – kurs online

Czas trwania: 4 godziny 19 minut

4. Blueprints and Gameplay for Game Designers

W tym kursie dowiesz się jak w szybki sposób iterować pomysły w świecie GameDev. To materiał dla początkujących projektantów, którzy dopiero odkrywają schematy projektowania gier i prototypowania elementów. Stwórz własne działania w grze, takie jak np. sprint czy kucanie, a także zacznij używać dźwięków i innych elementów. Przekonaj się, że tworzenie gier to świetna zabawa, a nie tylko praca.

Czas trwania: 1 godzina 40 minut

5. World Building Kickstart

W tym kursie dowiesz się, czego potrzebujesz, aby tworzyć własne światy w Unreal Engine. Znajdziesz wszystkie odpowiedzi na naprawdę różne pytania. Na co możesz liczyć? Przede wszystkim na omówienie historii i filozofii projektowania. Co więcej, zyskasz też mnóstwo wiedzy z tworzenia konkretnych etapów w grze.

Czas trwania: 1 godzina 24 minuty

Raport Game Dev

Dowiedz się jak stawiać pierwsze kroki w Game Dev. Sprawdź najważniejsze informacje i porady.

Total
0
Shares
_podobne artykuły