Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
historia google

Historia konta Google. Usuń lub wyłącz zapisywanie danych

Ostatnia aktualizacja 4 grudnia, 2023

Wykorzystywanie pełni możliwości telefonu z Androidem wymaga połączenia go z kontem Google. Warto wiedzieć, jakie dane na nasz temat gromadzone są podczas mobilnej aktywności w internecie. Historia Google, to nie tylko przeglądarka, ale też lokalizacja, wyszukiwania w serwisie YouTube, a także aktywność w innych aplikacjach. Sprawdź swój profil i dostosuj ustawienia historii.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Historia konta Google – tworzenie osi czasu

Funkcja osi czasu polega na automatycznym rejestrowaniu miejsc, w których znaleźliśmy się wraz z naszym telefonem. Widoczne są nie tylko punkty na mapie dla poszczególnych dni, ale także trasy poruszania się oraz prawdopodobny środek lokomocji, jakim się przemieszczaliśmy.

Aby stworzyć oś czasu, należy wcześniej udzielić zgodę na rejestrowanie lokalizacji przez aplikację Mapy Google. Aplikacja pyta o taką zgodę podczas pierwszego uruchomienia, ale możesz to zrobić również w ustawieniach aplikacji. Jednak to nie wszystko. Korzystanie z osi czasu jest możliwe dopiero po włączeniu historii lokalizacji w profilu Google. Jak to zrobić?

  1. Przejdź do ustawień profilu, klikając na zdjęcie profilowe.
  2. Przejdź do zakładki Dane i prywatność.
  3. W sekcji Ustawienia historii znajdziesz segment Historia lokalizacji. Upewnij się, że jest włączony lub go włącz.

Od tego momentu historia konta Google będzie zawierać dane dotyczące twoich podróży, odwiedzonych miejsc itp. Aby je przeglądać, możesz w Ustawieniach historii znaleźć przycisk Oś czasu map. Przenosi on do indywidualnej mapy Google, która zawiera całą historię lokalizacji, którą możesz przeglądać za pomocą filtrów kalendarza oraz poprzez klikanie w konkretne miejsca.

W opcjach zarządzania aktywnością można sprawdzić od kiedy Google rejestruje dane lokalizacji, a także ustawić automatyczne usuwanie oraz przejrzeć, jakie urządzenia są podpięte.

Aktywność w aplikacjach Google

Z poziomu profilu Google możesz również zarządzać rejestrowaniem aktywności w aplikacjach. W Ustawieniach historii możesz wyłączyć globalnie dla usług Google rejestrowanie aktywności. Oprócz tego możesz przejrzeć zapisane dane z poszczególnych aplikacji, a także usunąć aktywność w wybranych.

Google umożliwia również stworzenie ustawień podrzędnych, w których powyższe ustawienia mogą objąć historię Chrome oraz aktywność w usługach i urządzeniach połączonych z usługami Google. Z tego miejsca również można zdecydować o automatycznym usuwaniu danych.

Czytaj także:

Wyczyść historię przeglądania w dowolnej przeglądarce

Znajdź mój telefon. Przydatne funkcje na Android i iOS

Total
0
Shares
_podobne artykuły