Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
generator-czcionek-napisow-co-to-jest-czcionki-do-skopiowania

Pobierz fantazyjne fonty i wklej na social media

Ostatnia aktualizacja 12 stycznia, 2024

Jeśli aktywnie korzystacie z Instagrama, Facebooka, a także mediów takich jak Twitch i szukacie fantazyjnych napisów, to sprawdźcie, co oferuje generator czcionek dostępny zupełnie za darmo. Ozdobne, fajne i fantazyjne teksty można wkleić gdziekolwiek. Warto sprawdzić, co oferują narzędzia w internecie.

  • Generator czcionek to narzędzie online, które pozwala na tworzenie unikalnych i wizualnie atrakcyjnych wersji tekstu za pomocą różnorodnych krojów czcionek.
  • Te specjalnie wygenerowane czcionki można wykorzystać na platformach społecznościowych, w e-mailach oraz na stronach internetowych, aby wyróżnić i uatrakcyjnić treść.
  • Nie wszystkie strony internetowe i usługi akceptują nietypowe fonty i znaki, warto zwrócić uwagę na tryb zgodności z formatem UNICODE.
Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy co drugi czwartek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co 2 tygodnie

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Generator czcionek – co to jest?

Jeśli zastanawiasz się, czym jest generator czcionek, to spieszymy z wyjaśnieniem. Jest to narzędzie pozwalające na zamianę dowolnego tekstu na nietypowy, oczywiście przy wykorzystaniu różnych krojów czcionek. Dodatkowo mogą to być znaki występujące w różnych typach fontów, których wykorzystanie ubogaca napis i sprawia, iż jest on ciekawy wizualnie.

Sprawdź: czym zajmuje się IT Consultant

Czcionki do skopiowania na socjale

Generator tworzy napisy i czcionki do skopiowania, które mianowicie można wykorzystać w różnych miejscach. Mogą to być zarówno portale społecznościowe, czyli Faceboo, Instagram, jak i im podobne. Bez problemu wykorzystacie je zarówno na forach dyskusyjnych, jak i jako podpisy w profilach lub wypowiedziach.

Można użyć tak wygenerowanych napisów i chociażby skopiować czcionki do stopki e-maila. Wykorzystać jako opis strony internetowej itp. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia, a także możliwości miejsca, w którym chce się użyć tak przygotowane ozdobne czcionki do skopiowania.

Generator czcionek – darmowe narzędzia i portale

Poniżej znajdziecie przykłady napisu “Enter The Code” wygenerowane przez różne portale, które oczywiście oferują tego typu usługę całkowicie za darmo. Możecie też sami poszukać tego typu miejsc, gdzie generator czcionek stworzy taką kombinację fontów i innych znaków, która się Wam spodoba.

Zobacz: czym jest makieta lo fi

Czy zawsze można wykorzystać tekst zaproponowany przez generator czcionek?

Niestety niektóre strony internetowe, a także usługi nie pozwalają na wykorzystanie nietypowych fontów, czy znaków. Wtedy warto sprawdzić, jakie znaki w formacie UNICODE można wykorzystać dla uatrakcyjnienia napisu. Mogą to być znaki specjalne, matematyczne itp.

Warto inspirować się tym, co zobaczymy w stopkach, czy też podpisach innych użytkowników i stworzyć coś indywidualnie.

Darmowe fonty do pobrania – lista serwisów

Możesz również poszukać darmowych fontów w różnych serwisach, które udostępniają je z uwzględnieniem różnego typu licencji. W zależności od tego, do jakiego celu planujesz wykorzystanie pobranego fontu, sprawdź dokładnie jak możesz go użyć.

  1. Google Fonts to popularny serwis oferujący szeroki wybór darmowych, wysokiej jakości fontów do użytku komercyjnego i osobistego. Fonty są łatwo dostępne, a dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownik może szybko wyszukać i wybrać interesujące go czcionki. Google Fonts wspiera wiele języków i udostępnia zestaw narzędzi dla deweloperów do łatwej integracji z projektami webowymi.
  2. DaFont to popularna strona z szeroką gamą darmowych fontów, zarówno dla użytku komercyjnego, jak i prywatnego. Serwis oferuje różnorodne kategorie, takie jak: retro, graffiti, pismo odręczne, gotyk itp. Należy jednak zwrócić uwagę na licencje poszczególnych czcionek, ponieważ nie wszystkie są dostępne dla zastosowań komercyjnych.
  3. Font Squirrel to serwis oferujący starannie wyselekcjonowane, wysokiej jakości czcionki darmowe do użytku komercyjnego. Strona udostępnia również narzędzia, takie jak “Font Identifier” czy “Webfont Generator”, które pomagają w identyfikacji i konwersji fontów do formatów używanych w projektach internetowych.
  4. 1001 Fonts to kolejny serwis z dużą kolekcją darmowych czcionek do pobrania. Zawiera zarówno czcionki do użytku komercyjnego, jak i osobistego, z podziałem na kategorie i style. Użytkownicy mogą oceniać i komentować czcionki, co ułatwia wybór odpowiedniego fontu dla projektu.
  5. FontSpace to platforma oferująca tysiące darmowych czcionek od niezależnych projektantów. Znajdziemy tu różnorodne style i kategorie, zarówno do użytku komercyjnego, jak i osobistego. Serwis pozwala na szybkie wyszukiwanie i filtrowanie wyników, dzięki czemu łatwo można znaleźć odpowiednią czcionkę dla swoich potrzeb.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Obserwuj EnterTheCode.pl w Wiadomościach Google, aby być na bieżąco.

Total
0
Shares
_podobne artykuły