Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
kilka słów o sobie przykłady

Zapoznawanie się w pracy. Spraw dobre pierwsze wrażenie

Ostatnia aktualizacja 8 listopada, 2023

Sprawianie pierwszego wrażenia to proces, który rozpoczyna się z chwilą, gdy pojawiamy się w nowym środowisku. Jest tak niezależnie od tego, czy mówimy o pracy, czy mamy na myśli pierwsze zdania w naszym CV. To moment, w którym niewypowiedziane jeszcze słowa, gesty, wyraz twarzy i sposób prezentacji własnej osoby, w tym także na papierze, składają się na obraz, który może zdecydować o dalszych relacjach i możliwościach. Jest to szczególnie ważne w miejscu pracy, gdzie pierwsze wrażenie może wpłynąć na to, jak będziemy postrzegani przez kolegów i przełożonych. Wpłyń na pierwsze wrażenie i dowiedz się, jak w interesujący sposób powiedzieć kilka słów o sobie, przykłady prezentujemy poniżej.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Kilka słów o sobie – przykłady w CV

Krótkie podsumowanie w CV jest naszym ambasadorem. Ma za zadanie przyciągnąć uwagę i zachęcić rekrutera do głębszego zanurzenia się w detale naszej kariery zawodowej. Warto pamiętać, że rekruter może poświęcić naszej aplikacji zwykle tylko kilka sekund, dlatego ważne jest, aby kilka słów o sobie ubrać w obrazowe przykłady dokonań.

To nasza wizytówka, która ma przemawiać nie tylko treścią, ale i formą. Dobrze skrojone podsumowanie może przekonać o naszym profesjonalizmie, skrupulatności i przemyślanej strategii kariery. Jak ująć taki opis?

  • Użyj konkretnych statystyk, np. o skuteczności kampanii, w której brałeś udział, np.: “Poprzez wprowadzenie XYZ zwiększyłem konwersję o 40%”.
  • Dopasuj informacje do oferty, na którą aplikujesz. Choć obszar zawodowy może być podobny, to konkretne stanowiska mogą różnić się specyfiką pracy.
  • Wykorzystaj mocne słowa akcji. Użyj czasowników typu “realizowałam”, “wprowadziłam”, “optymalizowałam”.

Jak dobrze wypaść podczas zapoznawania się z nowymi członkami zespołu?

W nowym środowisku pracy pierwsze wrażenie kształtuje się poprzez naszą interakcję z otoczeniem. Pierwszych kilka słów na swój temat może obrazować sposób, w jaki wchodzimy w dialog, naszą otwartość na nowe doświadczenia oraz gotowość do współpracy. Niezwykle istotne jest, abyśmy byli świadomi, że każde nasze działanie, każdy gest, sposób porozumiewania się, a nawet postawa, mogą mieć długotrwały wpływ na postrzeganie nas przez innych. Może to się przełożyć na naszą przyszłość w danej organizacji. W jaki sposób powiedzieć kilka słów o sobie, aby zaskarbić sobie sympatię członków zespołu? Poniższe przykłady mogą być dobrą wskazówką:

  • Przedstaw się z imienia i nazwiska, a także roli, którą obejmiesz w danej firmie;
  • Podziel się krótką informacją o swoim wcześniejszym doświadczeniu;
  • Podaj jakąś zabawną ciekawostkę na własny temat;
  • Poinformuj o swojej otwartości na pomoc w bieżącej pracy, jeśli problem będzie dotyczył obszarów, którymi się zajmujesz.

Czytaj także:

Zarządzanie zespołem – jak to robić? Co jest najważniejsze?

CV programisty – co powinno się w nim znaleźć?

Jak zdobyć uwagę rekrutera? Ujmij dobrze kompetencje zawodowe

Total
0
Shares
_podobne artykuły