Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
zostań programistą

Zostań programistą w kategorii AI, to się opłaca

Ostatnia aktualizacja 4 sierpnia, 2023

Chcesz zająć się zawodem przyszłości i brać udział w rozwoju jednej z najbardziej ekscytujących technologii? W takim razie zostań programistą w specjalizacji AI. Dlaczego warto?

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Sprawdź: Python Developer – kim jest i ile zarabia

Zostań programistą AI i dołącz do tworzenia przełomowej technologii

Według analizy ofert publikowanych na No Fluff Jobs, specjaliści IT, którzy pracują bezpośrednio przy rozwoju AI mogą liczyć na widełki rzędu 17-34 tys. zł netto (+VAT). Wśród oferowanych stanowisk znajdują się m.in. role dotyczące analityki, programowania oraz machine i deep learningu.

Najbardziej poszukiwane umiejętności, to Python, C++ i SQL, przy czym Python całkowicie dominuje w ogłoszeniach o pracy. Aby mieć szansę na rozwój w dziedzinie AI, zostań programistą Pythona. Powodów jest mnóstwo.

Znaczenie Pythona w AI

Python stał się jednym z najpopularniejszych języków programowania w dziedzinie sztucznej inteligencji z kilku kluczowych powodów:

Biblioteki i frameworki

Python ma bogaty ekosystem bibliotek i frameworków przeznaczonych specjalnie do budowy i pracy z modelami AI. Biblioteki takie jak TensorFlow, PyTorch, Scikit-learn i Keras ułatwiają implementację różnorodnych algorytmów uczenia maszynowego i głębokiego uczenia.

Czytelność i prostota

Składnia Pythona jest zrozumiała i prosta do nauczenia, co przyspiesza proces rozwoju modeli AI. Dzięki temu inżynierowie mogą skoncentrować się na badaniu algorytmów i technik, a nie na “walce” z językiem programowania.

Dalsza część tekstu znajduje się pod materiałem wideo:

Przetwarzanie danych

W dziedzinie AI konieczne jest często przetwarzanie ogromnych ilości danych. Python oferuje narzędzia takie jak Pandas, NumPy i Matplotlib, które umożliwiają efektywne manipulowanie, analizę i wizualizację danych.

Wsparcie społeczności

Python cieszy się silnym wsparciem społeczności. Oznacza to, że istnieje mnóstwo dostępnych zasobów, takich jak tutoriale, dokumentacja i fora, gdzie programiści mogą się uczyć i współpracować.

Interoperacyjność

Python można łatwo zintegrować z innymi językami, takimi jak C i C++. Pozwala to na optymalizację wydajności w kluczowych częściach kodu.

Zastosowanie w Badaniach

Dzięki swojej elastyczności i wsparciu dla nowoczesnych technologii, Python jest często wybierany przez naukowców i badaczy do eksperymentowania z nowymi technikami i algorytmami w dziedzinie AI.

Podsumowanie

Temat sztucznej inteligencji od miesięcy nie schodzi z łamów mediów, jak grzyby po deszczu wyrastają nowe narzędzia i pluginy ulepszające funkcje istniejących dużych modeli językowych.

Oczywiście, w tym miejscu warto przestrzec przed usługami, które nie deklarują jasnego wykorzystania danych o różnym stopniu poufności. Chodzi tu np. o wizerunek, czy danych dot. urządzeń, z których korzystamy. Niemniej jednak sztuczna inteligencja na dobre opanowała świat i nie zanosi się wcale na to, aby ten trend mógł się zatrzymać.

Czytaj także:

Python – programowanie na wysokim poziomie

Junior Python Developer pracą na dobrą przyszłość

Total
0
Shares
_podobne artykuły