Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
klawiatura mechaniczna

Klawiatura mechaniczna. TOP 3

Ostatnia aktualizacja 18 lutego, 2022

Klawiatura mechaniczna charakteryzuje się wysokim stopniem niezawodności przycisków, dlatego jest szczególnie ceniona przez graczy, ale docenią ją także osoby, które zajmują się programowaniem. Pod każdym z klawiszy znajduje się osobny przełącznik na sprężynie aktywujący funkcję danego klawisza i dzięki temu możliwa jest aktywacja już w połowie skoku. Sprawia to, że ogólne obciążenie dłoni staje się mniejsze, co przekłada się na większy komfort pracy. Jaką klawiaturę mechaniczną wybrać? Przedstawiamy trzy mocne propozycje.

Sprawdź: UI a UX design

1. STEELSERIES Apex Pro – klawiatura mechaniczna o wielu możliwościach

Klawiatura mechaniczna STEELSERIES Apex Pro , źródło: https://pl.steelseries.com/gaming-keyboards/apex-pro

Pierwsza propozycja to klawiatura mechaniczna przewodowa, która umożliwia regulowanie czułości przełączników. Każdy z nich może mieć własne ustawienie, co zapewni maksymalną wygodę użytkowania.

Producent zadbał o ergonomię, dołączając odpinaną podkładkę pod nadgarstki. Podkładka łączy się z klawiaturą za pomocą magnesu.

Klawiatura charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Posiada aluminiową ramę klasy lotniczej oraz wyświetlacz OLED, który wyświetla informacje bezpośrednio z gier oraz podświetlenie klawiszy.

Producent przewidział możliwość zapisania 5 profili dostosowanych do każdej gry oraz przyciski multimedialne w formie metalowej rolki do szybkiego sterowania głośnością i jasnością.

Cena: ok. 900 zł

Zobacz: Facylitacja

2. LOGITECH G Pro X Shroud

Klawiatura mechaniczna LOGITECH G Pro X Shroud, źródło: https://www.logitechg.com/pl-pl/shroud-edition.html

Ten model klawiatury powstawał we współpracy z graczami. Logitech zebrał informacje o wszelkich udogodnieniach i funkcjach, które są potrzebne w profesjonalnym gamingu.

Klawiaturę można ustawiać pod różnymi kątami nachylenia, aby dostosować jej wysokość do osobistych preferencji. Klawiatura od Logitech posiada też 12 programowalnych klawiszy będących gratką podczas gier wymagających szybkości i precyzji. Jest także podświetlana.

Mimo że Logitech G Pro X Shroud to klawiatura jest przewodowa, to posiada kabel, który można odłączać, dzięki czemu niweluje się ryzyko uszkodzenia przewodu podczas transportowania lub przechowywania.

Cena: ok. 500 zł

3. CORSAIR K63 MX (CH-9115020-NA)

Klawiatura mechaniczna CORSAIR K63 MX (CH-9115020-NA), źródło: corsair.com

Klawiatura Corsair charakteryzuje się szybkim czasem reakcji po naciśnięciu klawiszy, dzięki czemu sprawuje się doskonale podczas grania. Dodatkowo działanie klawiszy wspiera funkcja anti-ghosting, która odpowiada za zapobieganie przypadkowym klikom innych przycisków podczas rozgrywki. Ponadto klawiatura posiada dynamiczne podświetlenie LED oraz nakładki na klawisze ze zwiększonym rozmiarem znaków.

Cena: ok. 250 zł

Total
0
Shares
_podobne artykuły