Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Najlepszy smartwatch. Linia Venu 2 od Garmina

Ostatnia aktualizacja 24 marca, 2022

Szukając smartwatcha można zagubić się w morzu dostępnych opcji. Już sam wybór producenta jest wyzwaniem, a co dopiero wyłonienie jednego spośród wielu modeli oferowanych przez każdego z nich. Dzisiaj przedstawiamy linię Venu 2 firmy Garmin – najlepszy smartwatch dla aktywnych osób.

Informacje podstawowe

Rodzina Venu 2 to tak naprawdę kilka różnych modeli, co pozwala na wybranie urządzenia idealnie do swoich potrzeb. Do wyboru jest wersja prostokątna w rozmiarze 40mm, a także wersja okrągła w rozmiarach 40 mm, 43 mm oraz 45 mm. Dzięki temu możliwy jest dobór zegarka do wielkości swojego nadgarstka oraz upodobań.

Każdy model z rodziny Venu 2 jest zbudowany z solidnego tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym, a ekran otoczony jest ramką ze stali nierdzewnej. Każdy model posiada także dotykowy ekran o rozdzielczości 360×360 pikseli wykonany w technologii AMOLED, który chroniony jest przez szkiełko Corning Gorilla Glass 3.

Zobacz: WiFi repeater

Funkcje podstawowe i ułatwienia życia

Dobry smartwatch powinien zapewniać możliwość połączenia z wieloma urządzeniami. Garmin Venu 2 wspiera synchronizację z iPhonami jak i z telefonami działającymi na Androidzie za pomocą interfejsu Bluetooth. Możliwe jest także połączenie z WiFi i zewnętrznymi akcesoriami przez interfejs ANT+.

Dzięki integracji z systemami mobilnymi możliwe jest otrzymywanie powiadomień oraz czytanie SMS-ów i e-maili. Połączenie zegarka z systemem Android umożliwia nawet odpisywanie na SMS-y.

Wbudowana w zegarek pamięć pozwala na pobranie do 650 utworów z serwisów Spotify, Deezer lub Amazon Music oraz odtwarzanie ich na słuchawkach bezprzewodowych bez użycia telefonu. Jest to najlepszy smartwatch do wygodnego słuchania muzyki. Dodatkową funkcją ułatwiającą codzienne funkcjonowanie jest możliwość płacenia z użyciem zegarka po podpięciu karty płatniczej.

Sprawdź: DPI

Dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo

Korzystając z zegarka z rodziny Venu 2 można w szerokim zakresie monitorować oraz dbać o swoje zdrowie. Wbudowany w zegarek czujnik tętna oraz pulsoksymetr pozwalają na codzienne monitorowanie stanu swojego organizmu. Smartwatch umożliwia także mierzenie stresu, monitorowanie snu, oddechu, nawodnienia oraz cyklu miesiączkowego. Na podstawie zebranych informacji zegarek podsuwa wskazówki, w jaki sposób użytkownik może poprawić stan swojego zdrowia.

Dopełnieniem funkcji zdrowotnych są szerokie możliwości monitorowania aktywności sportowych w różnych dyscyplinach. Podczas treningu siłowego, wydolnościowego, jogi lub pilatesu zegarek wyświetla animowane wskazówki, które pomagają w poprawny sposób wykonywać ćwiczenia.

Zdjęcie główne pochodzi ze strony produktu Garmin.com.

Total
0
Shares
_podobne artykuły