Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
kurs tester oprogramowania

Darmowy kurs Tester Oprogramowania – który wybrać?

Ostatnia aktualizacja 17 kwietnia, 2023

Zapewne jesteś tutaj, ponieważ chcesz się przebranżowić do IT i być może zastanawiasz się, jaki polecamy na początek kurs. Tester oprogramowania to może być jeden z lepszych kierunków rozwoju. Dlaczego? Możesz zacząć od testów manualnych, które nie wymagają umiejętności programowania i później rozwijać swoje umiejętności w stronę testów automatyzujących.

Zanim jednak podejmiesz decyzję o odbyciu płatnych szkoleń w kierunku testowania oprogramowania, wykorzystaj darmowe opcje. W internecie znajdziesz kilka wartych uwagi darmowych kursów, które umożliwiają zdobycie umiejętności z kategorii testingu. Które z nich warto przerobić?

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Sprawdź: Klawiatura dla programisty

Kurs – tester oprogramowania

Introduction to Software Testing

Kurs opublikowano za pośrednictwem bezpłatnej platformy edukacyjnej Alison. „Introduction to Software Testing” umożliwia zapoznanie się z zasadami i metodologiami w testowaniu oprogramowania. Stanowi dobry wstęp do zapoznania się z planowaniem projektowym, testami jednostkowymi, czy też rodzajami błędów.

Software Analysis & Testing

Darmowy kurs udostępniono za pośrednictwem platformy edukacyjnej Udacity. Realizacja programu przewidziana została na czas 16 tygodni, po ukończeniu których zdobywa się umiejętności na poziomie średnio zaawansowanym. 

Marzy ci się kariera w IT?
Dołącz już teraz do No Fluff Squad. Liczne i atrakcyjne korzyści czekają!

Marzy ci się kariera w IT? Dołącz już teraz do No Fluff Squad. Liczne i atrakcyjne korzyści czekają!

Kurs obejmuje teorię i praktykę z zakresu analizy oprogramowania, diagnozowania błędów, testowania i debugowania. W trakcie trwania kursu uczestnik poznaje m.in. mocne i słabe strony najczęściej wykorzystywanych metod.

Software Testing

Kolejny darmowy kurs – Tester Oprogramowania z platformy Udacity, który skupia się na temacie testowania oprogramowania. Program kursu obejmuje miesiąc nauki i pozwala uzyskać umiejętności na poziomie średnio zaawansowanym. 

Ścieżka edukacyjna pozwala zdobyć wiedzę pod kątem odnajdowania części programów, które wymagają większej liczby testów. Ponadto uczestnik nauczy się przeprowadzać testy losowe i reagować na konsekwencje.

Software Testing Tutorial

Obszerny darmowy kurs, który przeprowadzi uczestnika przez podstawy testowania, rodzaje testów i realne przypadki. W trakcie nauki można przećwiczyć różnorodne techniki testowania oraz nauczyć się zarządzania i kontroli testów.

Sprawdź: Tester automatyzujący

Dodatkowo kurs posiada obszerny moduł z zakresu przeprowadzania testów różnych domen. Uczestnik rozpoczyna od testowania aplikacji internetowych, poprzez witryny e-commerce, domeny bankowe, telekomunikacyjne, detaliczne systemy punktów sprzedaży i wiele więcej. Program kursu przewidziano na 13 dni intensywnej pracy.

Zobacz: Tester manualny – zarobki

Ścieżka kariery testera oprogramowania

Po kursie przychodzi czas na znalezienie pierwszego zajęcia w branży. W zależności od aktualnego stanu wiedzy i wcześniejszego doświadczenia, możesz aplikować na różne wstępne poziomy stanowiska i specjalizacje testingu. Jak może wyglądać Twoja ścieżka kariery?

  • Stażysta/ Junior: Na tym etapie osoba zaczyna swoją przygodę z testowaniem oprogramowania. Pracuje pod nadzorem bardziej doświadczonych testerów, zdobywając praktyczne doświadczenie, ucząc się różnych metod testowania oraz narzędzi i technologii.
  • Test Engineer: Po zdobyciu odpowiedniego doświadczenia, tester oprogramowania może pracować samodzielnie nad projektami, planować i projektować testy, opracowywać scenariusze testowe, a także zgłaszać i śledzić błędy.
  • Automation Engineer: Na tym etapie tester może zdecydować się na specjalizację w automatyzacji testów, ucząc się wykorzystywać narzędzia do automatyzacji, tworzyć i utrzymywać skrypty testowe oraz integrować je z procesem wytwarzania oprogramowania.
  • Test Lead: Test Lead zarządza zespołem testerów, planuje i monitoruje proces testowania, określa strategię testów oraz odpowiada za koordynację z innymi działami, takimi jak programiści czy analitycy biznesowi.
  • QA Manager: Na tym stanowisku tester odpowiedzialny jest za zarządzanie całym procesem zapewniania jakości, tworzenie polityk i procedur QA, a także monitorowanie skuteczności i efektywności testowania oprogramowania.
  • Test Consultant: Tester oprogramowania z dużym doświadczeniem może zdecydować się na pracę jako konsultant, udzielając porad i rekomendacji dotyczących testowania, analizując procesy QA oraz proponując usprawnienia.
  • Test Specialist: Tester może również specjalizować się w konkretnej dziedzinie testowania, takiej jak bezpieczeństwo, wydajność, użyteczność czy testowanie aplikacji mobilnych.
Total
0
Shares
_podobne artykuły