Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
kurs tester oprogramowania

Darmowy kurs Tester Oprogramowania – który wybrać?

Ostatnia aktualizacja 23 września, 2022

Zapewne jesteś tutaj, ponieważ chcesz się przebranżowić do IT i być może zastanawiasz się, jaki polecamy na początek kurs. Tester oprogramowania to może być jeden z lepszych kierunków rozwoju. Dlaczego? Możesz zacząć od testów manualnych, które nie wymagają umiejętności programowania i później rozwijać swoje umiejętności w stronę testów automatyzujących.

Zanim jednak podejmiesz decyzję o odbyciu płatnych szkoleń w kierunku testowania oprogramowania, wykorzystaj darmowe opcje. W internecie znajdziesz kilka wartych uwagi darmowych kursów, które umożliwiają zdobycie umiejętności z kategorii testingu. Które z nich warto przerobić?

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Sprawdź: Klawiatura dla programisty

Kurs – tester oprogramowania

Introduction to Software Testing

Kurs opublikowano za pośrednictwem bezpłatnej platformy edukacyjnej Alison. „Introduction to Software Testing” umożliwia zapoznanie się z zasadami i metodologiami w testowaniu oprogramowania. Stanowi dobry wstęp do zapoznania się z planowaniem projektowym, testami jednostkowymi, czy też rodzajami błędów.

Software Analysis & Testing

Darmowy kurs udostępniono za pośrednictwem platformy edukacyjnej Udacity. Realizacja programu przewidziana została na czas 16 tygodni, po ukończeniu których zdobywa się umiejętności na poziomie średnio zaawansowanym. 

Kurs obejmuje teorię i praktykę z zakresu analizy oprogramowania, diagnozowania błędów, testowania i debugowania. W trakcie trwania kursu uczestnik poznaje m.in. mocne i słabe strony najczęściej wykorzystywanych metod.

Software Testing

Kolejny darmowy kurs – Tester Oprogramowania z platformy Udacity, który skupia się na temacie testowania oprogramowania. Program kursu obejmuje miesiąc nauki i pozwala uzyskać umiejętności na poziomie średnio zaawansowanym. 

Ścieżka edukacyjna pozwala zdobyć wiedzę pod kątem odnajdowania części programów, które wymagają większej liczby testów. Ponadto uczestnik nauczy się przeprowadzać testy losowe i reagować na konsekwencje.

Software Testing Tutorial

Obszerny darmowy kurs, który przeprowadzi uczestnika przez podstawy testowania, rodzaje testów i realne przypadki. W trakcie nauki można przećwiczyć różnorodne techniki testowania oraz nauczyć się zarządzania i kontroli testów.

Dodatkowo kurs posiada obszerny moduł z zakresu przeprowadzania testów różnych domen. Uczestnik rozpoczyna od testowania aplikacji internetowych, poprzez witryny e-commerce, domeny bankowe, telekomunikacyjne, detaliczne systemy punktów sprzedaży i wiele więcej. Program kursu przewidziano na 13 dni intensywnej pracy.

Zobacz: Tester manualny – zarobki

Total
1
Shares
_podobne artykuły