Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
project manager zarobki

Zarobki Project Managera w 2023 roku to nawet 19 tys. zł

Ostatnia aktualizacja 21 listopada, 2023

Project Management to jedna z popularniejszych kategorii IT, szczególnie wśród osób, które przebranżawiają się z innych dziedzin. Wynika to z faktu, że Project Manager w trakcie trwania kariery ma bardzo szerokie możliwości rozwoju, a ponadto zarobki w tej specjalizacji rosną z roku na rok. Jak wygląda sytuacja pod kątem wynagrodzeń w Project Managemencie? Przyjrzeliśmy się najnowszym danym z Polski i reszty Europy.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Project Manager – zarobki w Polsce w 2023 roku

Według danych wewnętrznych No Fluff Jobs w 2023 roku, zarobki w kategorii Project Management wyniosły 15-19 tys. zł netto (+VAT) na B2B oraz 13-19 tys. zł brutto na UoP.

Najbardziej znaczący wzrost widać w przypadku umowy o pracę w porównaniu Q2 i Q3 2023 roku. W Q2 specjalistom z doświadczeniem oferowano 8,5-14,5 tys. zł brutto, a w Q3 były to już widełki rzędu 14-19 tys. zł brutto.

project manager zarobki porównanie kwartalne
Wykres kwartalny zarobków dla specjalistów na B2B z kategorii Project Management. Źródło: Insights360, No Fluff Jobs

W przypadku umowy B2B, stawki były ustabilizowane na poziomie 13,5-17,6 tys. zł netto (+VAT) w porównaniu Q2 i Q3.

Trudno znaleźć Project Managera

Warto wspomnieć, że od początku 2023 roku nadal obserwujemy trudność w znajdowaniu kandydatów do pracy w kategorii Project Management, którzy posiadają już doświadczenie w tej roli.

Wykres dotyczący trudności znalezienia kandydatów do roli Project Managerów. Źródło: Insights360, No FLuff Jobs

W Q1 2023 sytuacja przedstawiała się najtrudniej, jednak w następnych kwartałach mimo lekkiej poprawy, wykres wskazuje, że znalezienie odpowiedniego specjalisty to nadal trudne zadanie dla rekruterów.

Mogą na tym skorzystać osoby, które planują przebranżowienie do IT, lecz w swoim portfolio zawodowym mogą pochwalić się już kompetencjami związanymi z zarządzaniem projektami oraz organizacją pracy zespołu.

Najpopularniejszy typ umowy w Project Managemencie to kontrakt B2B

W świetle wysokich widełek dla specjalistów z kategorii Project Management, zupełnie nie dziwi wysoka popularność umów B2B.

Wykres dotyczący procentowej obecności umów B2B oraz UoP w ofertach dla Project Managerów. Źródło: Insights360, No Fluff Jobs

Jeszcze w Q1 2023 roku ich obecność w ofertach wynosiła 59%. Sytuacja znacznie się zmieniła w kolejnych kwartałach. W Q2 było to już 78%, a w Q3 79%. Nadchodzące miesiące rozstrzygną, czy sytuacja dogoni tę, która miała miejsce w 2. połowie 2021 roku, kiedy umowy B2B stanowiły blisko 90% w ogłoszeniach o pracy dla Project Managerów.

Czytaj także:

Project Manager: Zarobki w Polsce wyższe niż się spodziewasz

Senior Project Manager może cię wiele nauczyć

Total
0
Shares
_podobne artykuły