Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Klawiatury mechaniczne do 200 zł – polecane modele

Ostatnia aktualizacja 27 września, 2022

Klawiatury mechaniczne w ostatnich latach coraz bardziej zyskują na popularności. Jeszcze całkiem niedawno trzeba było wydać sporą kwotę, żeby kupić klawiaturę niezłej jakości, natomiast dzięki popularyzacji możemy dzisiaj kupić dobry sprzęt za stosunkowo niewielkie kwoty. W artykule podpowiadamy, na jakie klawiatury mechaniczne do 200 zł zwrócić uwagę.

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022. Weryfikacja dostępności klawiatur, aktualne ceny i dodatkowe dane o sprzęcie.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Motospeed CK62

klawiatury-mechaniczne-do-200-zl-Motospeed CK62
Źródło: motospeed.cc

Pierwsza z proponowanych to minimalistyczna klawiatura mechaniczna będąca 62-klawiszowym modelem. Klawiatura nie ma oddzielnego bloku numerycznego, a także klawiszy funkcyjnych, dostęp do nich uzyskać można z wykorzystaniem klawisza funkcyjnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu klawiatura zajmuje bardzo mało miejsca, zatem idealnie sprawdzi się w małych przestrzeniach, na niewielkich biurkach. Spodoba się także miłośnikom minimalizmu, gdyż jej wymiary to 400x290x100 mm.

Zobacz: Monitor 27 cali – TOP 3 do pracy i rozgrywki

Motospeed CK62 wyposażona jest w przełączniki firmy Outemu, a ponadto do wyboru mamy wersję z przełącznikami niebieskimi (z głośnym klikiem) oraz czerwonymi (liniowymi, cichymi). Wybierać możemy spośród trzech wersji kolorystycznych obudowy i klawiszy: czarnej, białej oraz różowej. Użytkownik ma także możliwość regulacji podświetlenia RGB oraz zmiany typu podświetlenia.

Klawiaturę można podłączyć do komputera przez interfejs USB lub Bluetooth. Bezprzewodowe połączenie daje swobodę sterowania, a dodatkowo przewód USB zmniejsza opóźnienia w transferze danych o wciśnięciu klawiszy. Gracze docenią także możliwość blokady klawisza Windows, który sprawia, że można wyjść do pulpitu systemu operacyjnego z gry.

Cena w/g Ceneo: 181 zł

Krux Atax Pro

klawiatury-mechaniczne-do-200-zl-Krux Atax Pro
Źródło: krux.tech

Atax Pro to klawiatura w wersji bez bloku numerycznego, zawiera jednak blok klawiszy nawigacyjnych – strzałki, a także klawisze funkcyjne. Klawiatury w takiej wersji stanowią kompromis pomiędzy pełnowymiarowymi klawiaturami, a minimalistycznymi urządzeniami takimi jak opisana wcześniej Motospeed CK62.

Podobnie jak i inne klawiatury mechaniczne do 200 zł różnych producentów, produkt firmy Krux można podłączyć do komputera z użyciem interfejsu USB o długości 1,6 m. Atax Pro zbudowano na bazie przełączników firmy Outemu. Oprócz wersji niebieskiej i czerwonej przełączników możemy wybrać także wersję brązową, z wyczuwalnym kliknięciem.

Użytkownik może dostosować klawiaturę do swoich preferencji, gdyż może wybierać spośród różnych typów podświetlenia RGB. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej oraz „retro” w szarym kolorze z ciemniejszymi akcentami.

Oprogramowanie dostarczane wraz z klawiaturą pozwala przypisać klawiszom funkcje lub makra. To znacznie poprawia funkcjonalność sprzętu, zwalniając użytkownika z mozolnego powtarzania kombinacji uruchamiających działania w grze.

Cena w/g Ceneo: 159 zł

Sprawdź: Klawiatura mechaniczna do 500 zł – polecane modele

Redragon K535 APAS

klawiatury-mechaniczne-do-200-zl-Redragon K535 APAS
Źródło: redragon.nl

Ostatni z proponowanych modeli to klawiatura w wersji pełnowymiarowej, z klawiszami funkcyjnymi oraz blokiem numerycznym. K535 jest klawiaturą zbudowaną na bazie niskoprofilowych przełączników Outemu Red. Klawiatury mechaniczne do 200 zł zwykle zbudowane są na bazie wysokoprofilowych przełączników, które niekoniecznie muszą się wszystkim podobać. Pod tym kątem Redragon K535 stanowi więc duży wyjątek.

Jej cena nieznacznie przekracza 200 zł, ale sądzimy, że jeśli użytkownik potrzebuje sekcji numerycznej, to warto dopłacić tę różnicę za sporą ilość dodatkowych, przydatnych klawiszy, którym można przyporządkować różne funkcje. Klawisze są także nieco inne, niż w opisanych wcześniej konstrukcjach, gdyż mają niski profil. Dla wielu może to być spora zaleta, szczególnie gdy preferują tego typu klawisze.

Redragon K535 APAS jest klawiaturą przewodową, wyposażoną w kabel USB w oplocie o długości 1,5 m. Użytkownik może dostosować ją do swojego stylu, wybierając jeden z 19 trybów podświetlenia klawiszy. W niej także można wyłączyć klawisz Windows, dzięki czemu nie ma strachu przed przypadkowym jego użyciem i przerwaniem rozgrywki. Oprogramowanie pozwala przypisywać klawiszom różne funkcje i makra wspomagające graczy.

Cena w/g Ceneo: 220 zł

Total
0
Shares
_podobne artykuły