Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Klawiatury mechaniczne do 200 zł – polecane modele

Klawiatury mechaniczne w ostatnich latach coraz bardziej zyskują na popularności. Jeszcze całkiem niedawno trzeba było wydać sporą kwotę, żeby kupić klawiaturę niezłej jakości, natomiast dzięki popularyzacji możemy dzisiaj kupić dobry sprzęt za stosunkowo niewielkie kwoty. W artykule podpowiadamy, na jakie klawiatury mechaniczne do 200 zł zwrócić uwagę.

Zobacz: Monitor 27 cali – TOP 3 do pracy i rozgrywki

Motospeed CK62

Źródło: motospeed.cc

Pierwsza z proponowanych klawiatur to model 62-klawiszowy. Klawiatura nie posiada oddzielnego bloku numerycznego oraz klawiszy funkcyjnych, dostęp do nich uzyskać można z wykorzystaniem klawisza funkcyjnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu klawiatura zajmuje bardzo mało miejsca, zatem idealnie sprawdzi się w małych przestrzeniach, na niewielkich biurkach. Spodoba się także miłośnikom minimalizmu.

Motospeed CK62 wyposażony jest w przełączniki firmy Outemu, do wyboru mamy wersję z przełącznikami niebieskimi (z głośnym klikiem) oraz czerwonymi (liniowymi, cichymi). Wybierać możemy spośród trzech wersji kolorystycznych obudowy i klawiszy: czarnej, białej oraz różowej. Użytkownik ma także możliwość regulacji podświetlenia oraz zmiany typu podświetlenia. Klawiaturę możne podłączyć do komputera przez interfejs USB lub Bluetooth.

Krux Atax Pro

Źródło: krux.tech

Atax Pro to klawiatura w wersji bez bloku numerycznego, zawierająca jednak blok klawiszy nawigacyjnych, strzałki oraz klawisze funkcyjne. Klawiatury w takiej wersji stanowią kompromis pomiędzy pełnowymiarowymi klawiaturami, a minimalistycznymi urządzeniami takimi jak Motospeed CK62.

Podobnie jak i inne klawiatury mechaniczne do 200 zł różnych producentów, produkt firmy Krux można podłączyć do komputera z użyciem interfejsu USB. Atax Pro zbudowano na bazie przełączników firmy Outemu. Oprócz wersji niebieskiej i czerwonej możemy wybrać wersję brązową, z wyczuwalnym kliknięciem.

Użytkownik może dostosować klawiaturę do swoich preferencji, wybierając spośród różnych typów podświetlenia. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej oraz „retro” w szarym kolorze z ciemniejszymi akcentami.

Sprawdź: Klawiatura mechaniczna do 500 zł – polecane modele

Redragon K535 APAS

Źródło: redragon.nl

Ostatni z proponowanych modeli to klawiatura w wersji pełnowymiarowej, z klawiszami funkcyjnymi oraz blokiem numerycznym. K535 jest klawiaturą zbudowaną na bazie niskoprofilowych przełączników Outemu Red. Klawiatury mechaniczne do 200 zł zwykle zbudowane są na bazie wysokoprofilowych przełączników, które niekoniecznie muszą się wszystkim podobać. Pod tym kątem Redragon K535 stanowi więc duży wyjątek.

Redragon K535 APAS jest klawiaturą przewodową, wyposażoną w kabel USB w oplocie o długości 1,5 m. Użytkownik może dostosować ją do swojego stylu wybierając jeden z 19 trybów podświetlenia klawiszy.

Total
0
Shares
_podobne artykuły