Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
flutter developer

Flutter Developer tworzy zaawansowane aplikacje mobilne

Ostatnia aktualizacja 31 lipca, 2023

Flutter Developer jest programistą, który zajmuje się tworzeniem zaawansowanych aplikacji mobilnych z wykorzystaniem technologii Flutter. Ten zestaw narzędzi dla programistów został stworzony przez Google i zapewnia jednolite rozwiązania dla tworzenia aplikacji na różne platformy. Wśród nich wymienia się:

  • Android,
  • iOS,
  • Google Fuchsia,
  • Linux,
  • macOS,
  • Web platform,
  • Windows.
Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Sprawdź: Java Developer – kim jest i ile zarabia?

Technologie i narzędzia Flutter Developera

Jakie technologie i narzędzia musisz znać, aby pracować jako Flutter Developer? Na początek, jak wynika z nazwy stanowiska, oczywiście Flutter, który jest oparty na języku Dart.

Dart jest łatwy do nauczenia dla osób z doświadczeniem w językach: JavaScript, Java czy C#, ale wymaga solidnej podstawy w programowaniu obiektowym. Flutter Developer musi również znać różne pakiety i biblioteki dostępne dla Fluttera, takie jak RxDart czy Provider do zarządzania stanem aplikacji.

Niektóre dodatkowe technologie, które często są wymagane, to Firebase dla backendu oraz Git dla kontroli wersji. Kluczowe będzie również zrozumienie jak działa REST API, a znajomość GraphQL-a może być dodatkowym atutem dla niektórych pracodawców. W zależności od projektu, Flutter Developer może potrzebować też umiejętności pracy z bazami danych SQLite lub Realm.

Dalsza część tekstu znajduje się pod materiałem wideo:

Flutter – możliwa ścieżka kariery

Jak zostać Flutter Developerem? Znacznie prostszy start będą mieli specjaliści, którzy zdobyli już wcześniej doświadczenie w pracy jako programiści Java, JavaScript, Kotlin czy Swift. Łatwość w przyswojeniu nowych umiejętności odczują także programiści Android i iOS.

Pierwszym krokiem jest nauka Darta i Fluttera. Ale bez obaw, istnieje wiele bezpłatnych kursów online, które są pomocne w zrozumieniu podstaw i zasad działania tych technologii, które znajdziesz np. na platformie Udemy.

W trakcie kursów masz okazję nabyć pierwsze praktyczne doświadczenia, rozpoczynając od najprostszych aplikacji.

Wielu programistów Flutter zaczyna od pracy jako freelancerzy, realizując projekty dla różnych klientów, co pozwala na zdobycie doświadczenia w różnych dziedzinach.

Długoterminowo rozwój kariery Flutter Developera może obejmować stanowisko Senior Flutter Developera, gdzie będziesz odpowiadać za projektowanie i wdrażanie bardziej złożonych systemów, a także mentora dla mniej doświadczonych developerów. Możliwe jest także objęcie pieczy nad projektami lub zespołem programistów Flutter. Na końcu tej ścieżki możesz awansować do roli CTO (Chief Technology Officer) w firmie technologicznej.

Czytaj także:

SQL – podstawy w przystępny sposób

Stwórz najlepsze portfolio UX. Podpowiadamy krok po kroku

Składnia Pythona. Przegląd podstawowych elementów

Cyberatak był problemem 94% firm w 2022 roku

42% firm chce zwiększyć elastyczność zarządzania kosztami pracy

Total
0
Shares
_podobne artykuły