Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
bootcamp-nowoczesne-kursy-it-przyklady

Bootcamp – nowoczesne szkolenie do pracy w IT

Osoby niezwiązane z branżą IT, a konkretniej programowaniem, słyszą często słowo bootcamp. Zastanawiają się, co to jest? Wiedzący zaś o tym, co nieco ludzie, chcący przebranżowić się na IT i zostać programistą, szukają najlepszych tego typu szkoleń.

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2022. Dodaliśmy informację na temat nowego bootcampu.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Sprawdź: Przebranżowienie na IT – najpopularniejsze metody

Czym jest bootcamp?

Bootcamp to nazywane z angielska szkolenie programistyczne, które też można byłoby nazwać obozem naukowym dla programistów. Jest to nowoczesne podejście do nauczania programowania osób, które chcą zmienić zawód, czyli się przebranżowić.

Dzięki takim kursom, organizowanym przez szkoły dla programistów, można zdobyć potrzebną wiedzę, aby rozpocząć nowy etap w życiu. Obecnie na rynku ofert związanych z bootcampami dla programistów nie brakuje. Wiele z nich oferuje tak zwane „gruszki na wierzbie”, gdyż w materiałach reklamowych pojawiają się, odpowiednio ubrane w słowa, obietnice wysokich zarobków i gwarancje zatrudnienia. Lepiej uważać na nie i weryfikować dane kursy poprzez przeszukanie informacji o nich w sieci oraz u osób, które programowaniem zajmują się zawodowo. Wierzcie nam, bardzo często chętnie podzielą się takimi informacjami, gdyż sami wiedzą, ile kosztowało ich zdobycie wiedzy i doświadczenia.

Dlaczego weryfikacja jest ważna? Kursy tego typu są bardzo intensywne i zabierają sporo czasu, a to sprawia, że są także kosztowne. Nie zawsze warto wyrzucić w błoto kilka(naście) tysięcy złotych i poświęcić sporo weekendów i wieczorów na to, aby zniechęcić się do programowania i zostać z długami. Są kursy, które trwają 2 tygodnie, ale są i takie, które trwają rok.

Sprawdź: Przebranżowienie do IT – najpopularniejsze zawody

Jakie są najpopularniejsze bootcampy?

Jeśli szukacie bootcampów o wysokiej renomie, to nieco niżej opiszemy kilka najpopularniejszych i sprawdzonych szkół, które je oferują.

Jeśli interesuje Was przebranżowienie do IT, to sprawdźcie ich ofertę, zróbcie testy kompetencji i porozmawiajcie z ich przedstawicielami na czacie lub telefonicznie.

CodeCool

Jak sami piszą o sobie, CodeCool powstał w 2014 roku i z sukcesem wyszkolili ponad 2 000 osób. Są partnerami wielu firm z Polski i Europy. Dzięki temu najbardziej obiecujący młodzi programiści mogą znaleźć pracę już po skończeniu kursu.

Aktualne kursy to „Dzienny Full-stack Developer Online”, „Weekend Full-stack Developer Online”, „Hybrydowy Agile Professional”, „Wstęp do programowania”.

bootcamp-nowoczesne-kursy-it-przyklady-CodeCool Przyklad

Coders Lab

Coders Lab to nowoczesna szkoła IT, która przygotowuje kandydatów do rozpoczęcia kariery w branży IT. Oni także oferują intensywny plan zajęć, w których teorię ogranicza się do niezbędnego minimum, a stawia na nabycie umiejętności potrzebnych na stanowiskach programistycznych. Chwalą się, że ich kursy ukończyło z powodzeniem ponad 3 500 absolwentów.

Zajęcia odbywają się stacjonarnie (codziennie od poniedziałku do piątku), weekendowo (sobota – niedziela) lub zdalnie (średnio 3 razy w tygodniu z dowolnego miejsca). Aby zapoznać się z ich ofertą najlepiej wejść na stronę, gdzie są one wyszczególnione wraz z cennikiem.

bootcamp-nowoczesne-kursy-it-przyklady-CodersLab Przyklad

Future Collars

Kolejna szkoła oferująca wiele kursów dla osób chcących pracować w IT to Future Collars. Istnieje ona od 2016 roku i dynamicznie się rozwija. Oferuje 12 kursów, które dopasowano do zapotrzebowania na rynku pracy w branży IT. Chwali się posiadaniem certyfikatu ISO 29990 – potwierdzenie skuteczności kształcenia.

Szkolili już ponad 10 000 osób, a około 90 proc. absolwentów znalazło zatrudnienie w IT. Prowadzą także mentoring.

bootcamp-nowoczesne-kursy-it-przyklady-FutureCollars Przyklad

Kodilla

Kodilla powstała w głowach założycieli już w 2012 roku i zaowocowała powstaniem serwisu Codemy, który przerodził się w Kodillę w 2015 roku. Ta platforma edukacyjna skupiła się na szkoleniu osób pragnących przebranżowić się do pracy w IT. Przeszkolili tysiące kandydatów na programistów i nie tylko. Dostosowują swoje kursy nie tylko dla osób poszerzających wiedzę, ale i dla nowicjuszy.

Bootcamp w Kodilli trwa od 4 do 9 miesięcy. Skupia się na interaktywnych ćwiczeniach, które wykonuje się nie w aplikacji w domowym zaciszu, ale na edytorze w przeglądarce internetowej. Oferuje test kompetencji.

bootcamp-nowoczesne-kursy-it-przyklady-Kodilla Przyklad

Software Development Academy

Software Development Academy istnieje na rynku już 8 lat w 11 krajach. Zatrudnia ponad 1 200 trenerów, a w kursach bierze udział około 4 000 osób. Od 2014 roku wyszkolili ponad 15 000 kandydatów do pracy w IT. Oferuje test kompetencji.

bootcamp-nowoczesne-kursy-it-przyklady-Software Development Academy Przyklad

Zobacz: Bootcamp – co warto wiedzieć?

CodeBrainers

CodeBrainers to bootcamp, który swoje kursy przeprowadza w trybie wieczorowo-weekendowym online, dzięki czemu łatwo zgrać swoje obowiązki zawodowe z zajęciami. Co około 3 tygodnie jest miejsce na wolny weekend, a najbardziej intensywny kurs to aż 420 h nauki (w tym 252 h zajmuje live-coding). 

Grupy są stosunkowo małe – zwykle to 8-9 osób, dlatego jest miejsce na to, aby zadawać pytania trenerowi. Również poza zajęciami istnieje możliwość kontaktu z mentorem, np. za pomocą kanałów na Slacku. Po ukończonym kursie można skorzystać z doradztwa w sprawie przygotowania CV, a także kontaktów, które zawiązało się w trakcie kursu.

CodeBrainers udostępnia możliwość opłat ratalnych 0% w wymiarze 5/6/10 lub 20. Dodatkowo można się zdecydować również na niskie raty po około 190 zł miesięcznie (w wariancie 60 rat), ale też na dofinansowanie z programu OPEN/Inwestuj w Rozwój/Krajowy Fundusz Szkoleniowy.

Total
0
Shares
_podobne artykuły