Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
bootcamp-nowoczesne-kursy-it-przyklady

Bootcamp – nowoczesne szkolenie do pracy w IT

Ostatnia aktualizacja 21 stycznia, 2023

Osoby niezwiązane z branżą IT, a konkretniej programowaniem, słyszą często słowo bootcamp. Zastanawiają się, co to jest? Wiedzący zaś o tym, co nieco ludzie, chcący przebranżowić się na IT i zostać programistą, szukają najlepszych tego typu szkoleń.

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2022. Dodaliśmy informację na temat nowego bootcampu.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Sprawdź: Przebranżowienie na IT – najpopularniejsze metody

Czym jest bootcamp?

Bootcamp to nazywane z angielska szkolenie programistyczne, które też można byłoby nazwać obozem naukowym dla programistów. Jest to nowoczesne podejście do nauczania programowania osób, które chcą zmienić zawód, czyli się przebranżowić.

Sprawdź: Co to bootcamp

Dzięki takim kursom, organizowanym przez szkoły dla programistów, można zdobyć potrzebną wiedzę, aby rozpocząć nowy etap w życiu. Obecnie na rynku ofert związanych z bootcampami dla programistów nie brakuje. Wiele z nich oferuje tak zwane „gruszki na wierzbie”, gdyż w materiałach reklamowych pojawiają się, odpowiednio ubrane w słowa, obietnice wysokich zarobków i gwarancje zatrudnienia. Lepiej uważać na nie i weryfikować dane kursy poprzez przeszukanie informacji o nich w sieci oraz u osób, które programowaniem zajmują się zawodowo. Wierzcie nam, bardzo często chętnie podzielą się takimi informacjami, gdyż sami wiedzą, ile kosztowało ich zdobycie wiedzy i doświadczenia.

Dlaczego weryfikacja jest ważna? Kursy tego typu są bardzo intensywne i zabierają sporo czasu, a to sprawia, że są także kosztowne. Nie zawsze warto wyrzucić w błoto kilka(naście) tysięcy złotych i poświęcić sporo weekendów i wieczorów na to, aby zniechęcić się do programowania i zostać z długami. Są kursy, które trwają 2 tygodnie, ale są i takie, które trwają rok.

Sprawdź: Przebranżowienie do IT – najpopularniejsze zawody

Jakie są najpopularniejsze bootcampy?

Jeśli szukacie bootcampów o wysokiej renomie, to nieco niżej opiszemy kilka najpopularniejszych i sprawdzonych szkół, które je oferują.

Jeśli interesuje Was przebranżowienie do IT, to sprawdźcie ich ofertę, zróbcie testy kompetencji i porozmawiajcie z ich przedstawicielami na czacie lub telefonicznie.

CodeCool

Jak sami piszą o sobie, CodeCool powstał w 2014 roku i z sukcesem wyszkolili ponad 2 000 osób. Są partnerami wielu firm z Polski i Europy. Dzięki temu najbardziej obiecujący młodzi programiści mogą znaleźć pracę już po skończeniu kursu.

Aktualne kursy to „Dzienny Full-stack Developer Online”, „Weekend Full-stack Developer Online”, „Hybrydowy Agile Professional”, „Wstęp do programowania”.

bootcamp-nowoczesne-kursy-it-przyklady-CodeCool Przyklad

Coders Lab

Coders Lab to nowoczesna szkoła IT, która przygotowuje kandydatów do rozpoczęcia kariery w branży IT. Oni także oferują intensywny plan zajęć, w których teorię ogranicza się do niezbędnego minimum, a stawia na nabycie umiejętności potrzebnych na stanowiskach programistycznych. Chwalą się, że ich kursy ukończyło z powodzeniem ponad 3 500 absolwentów.

Zajęcia odbywają się stacjonarnie (codziennie od poniedziałku do piątku), weekendowo (sobota – niedziela) lub zdalnie (średnio 3 razy w tygodniu z dowolnego miejsca). Aby zapoznać się z ich ofertą najlepiej wejść na stronę, gdzie są one wyszczególnione wraz z cennikiem.

bootcamp-nowoczesne-kursy-it-przyklady-CodersLab Przyklad

Future Collars

Kolejna szkoła oferująca wiele kursów dla osób chcących pracować w IT to Future Collars. Istnieje ona od 2016 roku i dynamicznie się rozwija. Oferuje 12 kursów, które dopasowano do zapotrzebowania na rynku pracy w branży IT. Chwali się posiadaniem certyfikatu ISO 29990 – potwierdzenie skuteczności kształcenia.

Szkolili już ponad 10 000 osób, a około 90 proc. absolwentów znalazło zatrudnienie w IT. Prowadzą także mentoring.

bootcamp-nowoczesne-kursy-it-przyklady-FutureCollars Przyklad

Kodilla

Kodilla powstała w głowach założycieli już w 2012 roku i zaowocowała powstaniem serwisu Codemy, który przerodził się w Kodillę w 2015 roku. Ta platforma edukacyjna skupiła się na szkoleniu osób pragnących przebranżowić się do pracy w IT. Przeszkolili tysiące kandydatów na programistów i nie tylko. Dostosowują swoje kursy nie tylko dla osób poszerzających wiedzę, ale i dla nowicjuszy.

Bootcamp w Kodilli trwa od 4 do 9 miesięcy. Skupia się na interaktywnych ćwiczeniach, które wykonuje się nie w aplikacji w domowym zaciszu, ale na edytorze w przeglądarce internetowej. Oferuje test kompetencji.

bootcamp-nowoczesne-kursy-it-przyklady-Kodilla Przyklad

Software Development Academy

Software Development Academy istnieje na rynku już 8 lat w 11 krajach. Zatrudnia ponad 1 200 trenerów, a w kursach bierze udział około 4 000 osób. Od 2014 roku wyszkolili ponad 15 000 kandydatów do pracy w IT. Oferuje test kompetencji.

bootcamp-nowoczesne-kursy-it-przyklady-Software Development Academy Przyklad

Zobacz: Bootcamp – co warto wiedzieć?

CodeBrainers

CodeBrainers to bootcamp, który swoje kursy przeprowadza w trybie wieczorowo-weekendowym online, dzięki czemu łatwo zgrać swoje obowiązki zawodowe z zajęciami. Co około 3 tygodnie jest miejsce na wolny weekend, a najbardziej intensywny kurs to aż 420 h nauki (w tym 252 h zajmuje live-coding). 

Grupy są stosunkowo małe – zwykle to 8-9 osób, dlatego jest miejsce na to, aby zadawać pytania trenerowi. Również poza zajęciami istnieje możliwość kontaktu z mentorem, np. za pomocą kanałów na Slacku. Po ukończonym kursie można skorzystać z doradztwa w sprawie przygotowania CV, a także kontaktów, które zawiązało się w trakcie kursu.

CodeBrainers udostępnia możliwość opłat ratalnych 0% w wymiarze 5/6/10 lub 20. Dodatkowo można się zdecydować również na niskie raty po około 190 zł miesięcznie (w wariancie 60 rat), ale też na dofinansowanie z programu OPEN/Inwestuj w Rozwój/Krajowy Fundusz Szkoleniowy.

Total
0
Shares
_podobne artykuły