Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Poczta Thunderbird – jak wysyłać duże załączniki e-mailem?

Klient poczty Mozilla Thunderbird jest darmowym i na bieżąco aktualizowanym narzędziem, za pomocą którego w łatwy sposób można zarządzać swoimi skrzynkami mailowymi. Nie każdy jednak wie, że można dzięki niemu i jego dodatkowym funkcjom wysyłać e-mailem duże załączniki o niemal nieograniczonej wielkości, niezależne od operatora poczty.

Poczta Thunderbird – ciekawe funkcje

Klient poczty Mozilla Thunderbird pozwala obsługiwać wiele kont, ma dużo funkcji personalizacyjnych, a dodatkowo obsługuje sporo wtyczek jeszcze lepiej dopasowujących jego działanie do preferencji użytkownika.

Dodatkowo obsługuje kanały RSS, a także grupy dyskusyjne. Ten klient pocztowy często jest określany jako najlepsza alternatywa dla Microsoft Outlook.

Mozilla Thunderbird obsługuje protokoły takie jak POP3, IMAP, SMTP. Ponadto charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa za sprawą filtrów antyspamowych, antywirusowych oraz zapory sieciowej.

Wbudowana funkcja odłączania załączników od maili i wtyczki pozwalające na automatyzację tego procesu sprawiają, że można zapomnieć o konieczności kasowania starszych listów zawierających duże załączniki, bo skrzynka może się zapełnić.

Sprawdź: Poczta Thunderbird – odłączanie załączników z maili

Poczta Thunderbird – jak wysyłać duże załączniki e-mailem?

Klient poczty Mozilla Thunderbird pozwala wysyłać duże załączniki do listów. Chodzi tu nie tylko o takie pliki, które mogą mieć do 15-25 MB, ale prawdziwie duże pliki o wielkości do nawet 100 i więcej MB!

Zazwyczaj skrzynki pocztowe umożliwiają wysłanie załączników o łącznej wielkości do 20-30 MB. Jest to problem, szczególnie gdy użytkownik ma do wysłania plik o wielkości, dajmy na to, 50 MB. Można próbować go skompresować. Jeśli jest to niemożliwe, to pozostaje umieszczenie takiego pliku ręcznie na zewnętrznym dysku chmurowym. Następnie trzeba wygenerować link do niego i zamieścić takowy w wiadomości. Jest to kłopotliwe i zabiera sporo czasu.

Mozilla Thunderbird oferuje obsługę wielu takich wirtualnych, chmurowych dysków, dzięki różnym wtyczkom. Dodatkowo proces obsługi dużych załączników można w nim całkowicie zautomatyzować, dzięki czemu wysyłanie dużych plików przestanie być jakimkolwiek problemem. Zobacz nasz poradnik, aby dowiedzieć się, w jaki sposób używać tej funkcji.

Odwiedź również nasz kanał na YouTube, by być na bieżąco z innymi filmami.

Zobacz: Reprografia w Photoshopie – jak zrobić efekt półtonów

Total
1
Shares
_podobne artykuły