Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Poczta Thunderbird – jak wysyłać duże załączniki e-mailem?

Ostatnia aktualizacja 15 maja, 2023

Klient poczty Mozilla Thunderbird jest darmowym i na bieżąco aktualizowanym narzędziem, za pomocą którego w łatwy sposób można zarządzać swoimi skrzynkami mailowymi. Nie każdy jednak wie, że można dzięki niemu i jego dodatkowym funkcjom wysyłać e-mailem duże załączniki o niemal nieograniczonej wielkości, niezależne od operatora poczty.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Poczta Thunderbird – ciekawe funkcje

Klient poczty Mozilla Thunderbird pozwala obsługiwać wiele kont, ma dużo funkcji personalizacyjnych, a dodatkowo obsługuje sporo wtyczek jeszcze lepiej dopasowujących jego działanie do preferencji użytkownika.

Dodatkowo obsługuje kanały RSS, a także grupy dyskusyjne. Ten klient pocztowy często jest określany jako najlepsza alternatywa dla Microsoft Outlook.

Mozilla Thunderbird obsługuje protokoły takie jak POP3, IMAP, SMTP. Ponadto charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa za sprawą filtrów antyspamowych, antywirusowych oraz zapory sieciowej.

Wbudowana funkcja odłączania załączników od maili i wtyczki pozwalające na automatyzację tego procesu sprawiają, że można zapomnieć o konieczności kasowania starszych listów zawierających duże załączniki, bo skrzynka może się zapełnić.

Sprawdź: Poczta Thunderbird – odłączanie załączników z maili

Poczta Thunderbird – jak wysyłać duże załączniki e-mailem?

Klient poczty Mozilla Thunderbird pozwala wysyłać duże załączniki do listów. Chodzi tu nie tylko o takie pliki, które mogą mieć do 10-25 MB, ale prawdziwie duże pliki o wielkości do nawet 100 i więcej MB, a nawet filmy o gigabajtowych rozmiarach!

Zazwyczaj skrzynki pocztowe umożliwiają wysłanie załączników o łącznej wielkości do 15-30 MB. Jest to problem, szczególnie gdy użytkownik ma do wysłania plik o wielkości, dajmy na to, 50 MB. Można próbować go skompresować lub zmienić jego rozdzielczość itp.

Jeśli jest to niemożliwe, to pozostaje umieszczenie takiego pliku ręcznie na zewnętrznym dysku chmurowym lub na serwerze FTP. Następnie trzeba wygenerować link do niego i zamieścić takowy w wiadomości. Jest to kłopotliwe, gdyż wymaga odpowiedniej wiedzy, a także zabiera sporo czasu.

Mozilla Thunderbird oferuje obsługę wielu takich wirtualnych, chmurowych dysków, dzięki różnym wtyczkom. Dodatkowo proces obsługi dużych załączników można w nim całkowicie zautomatyzować, dzięki czemu wysyłanie dużych plików przestanie być jakimkolwiek problemem.

Dodatkowo pliki te zostaną zachowane w usługach, a dostęp do nich będzie bezpieczny i szyfrowany. Co więcej, załącznik w chmurze można skasować, dzięki czemu po pewnym czasie nikt nie będzie miał już do niego dostępu.

Zobacz nasz poradnik, aby dowiedzieć się, w jaki sposób używać tej funkcji. Bez problemu można wykorzystać popularne usługi chmurowe, takie jak:

 • Dropbox
 • Box
 • YouSendIt
 • SendThisFile
 • Nextcloud
 • Plik

Odwiedź również nasz kanał na YouTube, by być na bieżąco z innymi filmami.

Aby zainstalować jedno z rozszerzeń poczty musisz wykonać kilka następujących kroków.

 1. Kliknij ikonę hamburgera, a następnie przejdź ścieżkę: Preferencje > Tworzenie > Załączniki > Znajdź więcej dostawców…
 2. Kliknij na rozszerzenie FileLink, a następnie wybierz opcję +Dodaj do Thunderbird
 3. Potwierdź uprawnienia za pomocą przycisku Dodaj
 4. Powróć do opcji Załączników i w Preferencjach kliknij Dodaj (nazwa dostawcy FileLinka)
 5. Teraz możesz zmienić preferencje wielkości załączników w tym samym panelu lub klikając prawym przyciskiem myszy na załącznik, aby przekonwertować plik

Zobacz: Reprografia w Photoshopie – jak zrobić efekt półtonów

Czytaj także:

Słuchawki bezprzewodowe nauszne – polecane modele

Jak oszczędzają Polacy?

Jak HR managerowie wspierają wellbeing w pracy?

Pomysł na zdjęcie profilowe. Jak wybrać idealne zdjęcie na Facebooka

Co potrafi Replika AI i dlaczego jej użytkownicy cierpią?

Total
1
Shares
_podobne artykuły