Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Schowek Windows 10 – jak używać?

Ostatnia aktualizacja 27 czerwca, 2022

Schowek Windows 10 (Cloud Clipboard) to użyteczna funkcja systemu, dzięki której możesz przenosić swoje zasoby (tekst, kod, obrazy) pomiędzy urządzeniami w dowolnym miejscu na świecie. Schowek może przechowywać tekst i obrazy do 4 MB. Warunek jest jeden – musisz się zalogować na swoje konto Microsoft.

Sprawdź: Wirtualny pulpit Windows 10 to świetne wsparcie dla produktywności

Schowek Windows 10 – komu się to przyda?

To rozwiązanie jest przydatne dla indywidualnych użytkowników, którzy na co dzień korzystają z laptopów, komputerów stacjonarnych czy tabletów. Chcąc mieć dostęp do swoich danych na każdym z tych urządzeń, możesz skorzystać ze schowka, aby zapisać informacje i pliki, które chcesz mieć pod ręką.

Schowek Windows 10 będzie również użyteczny jako miejsce do stworzenia kopii zapasowej ważnych plików, dokumentów albo do przechowywania notatek na temat konfiguracji systemu.

Zobacz: Usuwanie tła – jak to zrobić krok po kroku

Działanie schowka

Skopiowany ze strony lub dokumentu tekst może mieć różne formatowanie. Aby je ujednolicić, schowek w Windowsie 10 umożliwia zachowanie formatowania źródłowego lub zmiany na prosty tekst.

Ponadto można skorzystać z funkcji przypięcia tekstu. Przypięte elementy będą się synchronizować z innymi urządzeniami, jeśli włączysz opcję synchronizacji w chmurze.

To wszystko i więcej informacji znajdziesz w naszym filmie o wykorzystaniu schowka w Windows 10.

Zapraszamy na nasz kanał w serwisie YouTube. Publikujemy tam inne filmy o przydatnych programach, a także rozbudowujemy playlistę z filmami o innych przydatnych funkcjach w Windows 10.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Total
0
Shares
_podobne artykuły