Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
analityk danych zarobki

Zarobki analityka danych to nawet 28 tys. zł netto

Ostatnia aktualizacja 16 czerwca, 2023

Analityka w IT to jedna z popularniejszych kategorii. W raportach rocznych pojawia się wśród specjalizacji z sukcesywnie rosnącą liczbą publikowanych ogłoszeń. I nic dziwnego – postęp technologiczny nie istnieje bez analizy danych, a zarobki w tym sektorze są naprawdę wysokie. Wiele firm dąży do utworzenia w swoich strukturach działów zajmujących się analizą i przetwarzaniem danych, dlatego zapotrzebowanie na specjalistów stale rośnie. Na jakie wynagrodzenia mogli liczyć specjaliści na różnym poziomie doświadczenia?

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Sprawdź: Systemy BI – narzędzia do wizualizacji danych

Analityk danych – zarobki w Q1 2023

Analityka w IT to szeroka kategoria, skupiająca w sobie wiele specjalizacji. Różnią się między sobą sposobem gromadzenia i przetwarzania danych oraz innymi celami biznesowymi czy technologicznymi. Wśród nich wyszczególniamy m.in. Business Intelligence i Business Analysis.

Data i BI

Według danych wewnętrznych No Fluff Jobs, wynagrodzenie dla specjalistów z kategorii Data i BI było naprawdę satysfakcjonujące. W przypadku współpracy w oparciu o umowę B2B, najbardziej doświadczony specjalista z tej kategorii mógł liczyć nawet na 21-28 tys. zł netto (+VAT). Widełki dla analityka na poziomie mid uplasowały się na poziomie 16-22 tys. zł. netto (+VAT), a junior mógł liczyć na 8-11 tys. zł netto (+VAT).

Stawki dla specjalistów zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę były nieco niższe. Specjalista na poziomie senior otrzymywał wynagrodzenie rzędu 17-24 tys. zł brutto. Dla mida zarobki mieściły się w przedziale 12-18 tys. zł brutto. Junior natomiast mógł liczyć na widełki w wysokości 5,6-8,3 tys. zł brutto.

Dalszy ciąg tekstu znajduje się pod materiałem wideo:

Business Analysis

Według statystyk dotyczących kategorii Business Analysis, najbardziej doświadczeni specjaliści w Q1 2023 roku mogli liczyć na widełki rzędu 17-23,5 tys. zł netto (VAT) przy współpracy B2B. Wynagrodzenie dla osób na poziomie mid mieściło się w przedziale 16-21,8 tys. zł netto (+VAT). Juniorzy zaś zarabiali 7,3-11,2 tys. zł netto (+VAT).

Seniorzy zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę mogli liczyć na wynagrodzenia rzędu 15-19 tys. zł brutto. Stawka dla specjalistów na poziomie mid wynosiła 10-17 tys. zł brutto, a juniorzy mogli liczyć na zarobki rzędu 5,7-9,2 tys. zł brutto.

Czytaj także:

Programowanie – ile można zarobić?

Biurko narożne dla programisty i grafika

Dzień Programisty. Co zrobić, aby był twoim świętem?

Paint.NET – darmowy program graficzny na każdy komputer

Praca w IT – oferty remote i widełki wynagrodzeń w 2022 roku

Total
0
Shares
_podobne artykuły