Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Raport UI/UX design – kwiecień 2022

Ostatnia aktualizacja 24 marca, 2022

Pracując w sektorze UI/UX, czy ogólnie mówiąc w designie, otrzymasz nawet ponad 20 tys. zł miesięcznego wynagrodzenia. Oczywiście dużo zależy od umiejętności i doświadczenia, a także samego pracodawcy. Takie zarobki są jednak możliwe! Przeczytaj raport UI/UX.

W pracy UI/UX designera nie jest wymagane programowanie. Inaczej mówiąc, jest to jedna z tych prac w świecie IT, gdzie zarobki ciągle są wysokie, a programowanie – opcjonalne. Nie powinno więc dziwić, że UI/UX cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku pracy, zwłaszcza wśród juniorów i osób dopiero zaczynających rozwijać swoje życie zawodowe.

Nie musisz programować, ale łatwo też nie będzie

Wysokie zarobki w IT bez programowania? Tak, to możliwe w UI/UX, ale to nie oznacza, że nie trzeba mieć odpowiednich kompetencji i wiedzy. Zaczynając od tak prostych rzeczy, jak różnice pomiędzy UI a UX, musisz wiedzieć na czym polega design thinking, jak zbudować świetny landing page, czy też jakie są najczęściej popełniane błędy.

Konieczna jest także znajomość narzędzi technologicznych. Tablice z inspiracji, czyli moodboard, czy też inne narzędzia, np. Hotjar, są w tym sektorze na porządku dziennym. Podobnie jak testy. Choć dużo rzeczy opiera się na wizji i intuicji designera, wiele z nich – jeśli nie większość – można mierzyć i opomiarować. Wówczas przydają się testy A/B i umiejętności analityczne.

W naszym kwietniowym raporcie tłumaczymy i podpowiadamy, jak stawiać pierwsze kroki w UI/UX, tłumaczymy najlepsze praktyki i polecamy narzędzia. Do tego, w tekście trendy UI/UX, zamieszczamy cenne wskazówki na ten i 2023 r.

Marzy ci się rola designera w świecie cyfrowym? Zapoznaj się ze wszystkimi tekstami i zacznij edukację. Powodzenia!

Raport UI/UX

  1. Pierwsze kroki w UI/UX
  2. UI a UX design – na czym polega różnica?
  3. Moodboard – jak tworzyć tablice inspiracji w UX?
  4. Trendy w UI/UX na 2022 i 2023 rok
  5. Na czym polega design thinking?
  6. Błędy w UX – 7 najczęściej popełnianych
  7. Landing page – kluczowe elementy i przykłady projektów
  8. Hotjar – świetne narzędzie UX-owca. Poznaj też inne
  9. Testy A/B. Analiza w badaniach UI/UX
Total
0
Shares
_podobne artykuły