Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Raport: Przebranżowienie do IT – czerwiec 2022

Ostatnia aktualizacja 8 czerwca, 2022

Jeśli myślisz o przebranżowieniu i szukasz informacji o tendencjach na rynku, przychodzimy z pomocą. Kolejny już raport serwisu Enter The Code poświęciliśmy właśnie temu tematowi. Poniżej wymieniamy wszystkie zagadnienia z raportu „Przebranżowienie do IT”, zatem zapraszamy do lektury.

We współpracy z ARC Rynek i Opinie przeprowadziliśmy badanie na 1025 osobach w grupie wiekowej 25-37, w którym sprawdziliśmy m.in. czy Polacy chcą się przebranżowić do IT. Sprawdziliśmy kim są respondenci, a także jakie są ich motywacje i co sprawia im trudności na drodze do zmiany branży.

W tekście o najpopularniejszych zawodach w IT przyjrzeliśmy się trendom w wyborze kariery w nowej branży i już teraz możemy zdradzić, że nasze wyniki pokryły się z ostatnim raportem No Fluff Jobs o rynku pracy IT w Polsce w 2021 roku.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Świetnie! Link do pobrania raportu otrzymasz mailem

Pobierz za darmo unikalny raport “Zmiana pracy na IT 2022”. 27 str. danych i wiedzy o pracy w IT w Polsce

Klikając “Pobierz” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Wiemy także, którzy Polacy chcą się przebranżowić do IT, jak również poznaliśmy najpopularniejsze metody zdobywania nowych kwalifikacji i najbardziej atrakcyjne specjalizacje.

Sytuacja zawodowa Polaków często determinuje sposób zdobywania nowych umiejętności, a z kolei wykształcenie kierunkowe okazało się nie mieć wielkiego znaczenia. Branża IT, choć charakteryzuje się zwykle wysokim progiem wejścia, jest otwarta na wszystkich zdeterminowanych kandydatów. Czyli niemal każdy ma szansę zdobyć pracę w tym sektorze i nie wiąże się to z koniecznością nauki programowania.

Zapraszamy także do przeczytania tekstu o oczekiwaniach pracowników, który powstał na bazie raportu firmy Cerdian z sektora HR. Dążenie do elastyczności zatrudnienia można już nazwać światowym trendem, jak również potrzebę zadbania o wellbeing pracowników.

Na koniec podpowiemy, jakie kroki podjąć, aby przebranżowić się na programistę, a także wyjaśnimy, dlaczego umiejętność rozwiązywania problemów jest kluczowa w tej specjalizacji.

przebranżowienie

Raport Przebranżowienie do IT

1. Czy Polacy chcą się przebranżowić do IT?

2. Przebranżowienie do IT – najpopularniejsze zawody

3. Którzy Polacy myślą o tym jak się przebranżowić?

4. Przebranżowienie na IT – najpopularniejsze metody

5. Jak Polacy chcą się przebranżawiać do IT?

6. Przebranżowienie do pracy IT nie tylko dla osób z dyplomami uczelni wyższych

7. Oczekiwania vs rzeczywistość. Czego chcą pracownicy od pracodawcy?

8. Przebranżowienie na programistę. Jak się za to zabrać?

9. Rozwiązywanie problemów. Dlaczego ta umiejętność jest kluczowa dla programisty?

Total
0
Shares
_podobne artykuły